Dubai: Strandliv på Jumeirah Beach

Dubai: Her fra den ene enden av Jumeirah Beach utenfor verdens eneste syvstjerners hotell Burj Arab. Foto: Yvette-Marie Solem
Dubai: Ble det ingen årets første bad i løpet av den korte sommeren i Norge? Savner du stabilt sommervær dag etter dag etter dag, bør du prøve ut strandlivet i Dubai.
Dubai har sommer og sol året rundt med 360 soldager i året! Regn er et såpass sjeldent værfenomen i Dubai at når det først regner, så blir dette publisert på alle forsidene av byens aviser!
Hvorfor ikke ta året første bad i den persiske bukten i Dubai der strendene er rene og vannet er varmt? Dubai er en internasjonal storby, og du møter mange fra Europa som nyter livets glade dager på den mest populære stranden i Dubai, Jumeirah Beach. Stranden byr også på aktiviteter for barnefamilier som kjøring på bananbåt, vannscooter, kajakkpadling og kanokjøring.
Det er få steder i verden som kan tilby badeferie kombinert med storbyliv med skyskrapere i bakgrunnen, sammen med solgaranti hele vinteren og kun seks timer med fly fra Oslo til Dubai. I tillegg er det mange restauranter langs stranden på Jumeirah Beach, og helt i enden av stranden ser du verdens eneste syv-stjerners hotellet Burj Al Arab.
Nyttige linker til din Dubaiferie:
Dubai: Bananbåt er populært blant de unge. Foto: Yvette-Marie Solem
Dubai: Jumeirah Beach har badevakter langs hele stranden. Foto: Yvette-Marie Solem
Les også:
Dubai – den perfekte storbyferie for barnefamilier