Royal Caribbean og Apollo har inngått et samarbeid fra sommersesongen 2007 hvor Apollo flyr direkte til Venezia på avreisedagen for ukescruise med Splendour of the Seas.
Apollo og Royal Caribbean samarbeider
Charterfly til cruise i Middelhavet blir storsatsing fra 2007.
Tema: Nyheter
Link til denne artikkelen
For å linke til denne siden slik det er vist under, merk og kopier koden til din side.
Apollo, som er en av Skandinavias største charteroperatører, har etablert et samarbeid med cruiserederiet Royal Caribbean. For første gang tilbys nå cruisegjester chartrede direktefly til og fra skipet.
– Vi er sikre på at cruise vil vokse sterkt i 2007 og i årene som kommer. Derfor inngår vi et tettere samarbeid med Norges ledende cruiserederi, sier administrerende direktør Leo Berbu i Apollo.
2006 var året
da cruise som ferieform tok av for alvor. Bare i Middelhavet hadde Royal Caribbean en vekst på over 200 prosent for Norden sammenliknet med 2005.
Royal Caribbean og Apollo har derfor inngått et samarbeid fra sommersesongen 2007 hvor Apollo flyr direkte til Venezia på avreisedagen for ukescruise med Splendour of the Seas.
– Dette markerer et taktskifte i vår del av bransjen, og vi gjør det enda enklere for våre cruisegjester å ta seg frem til destinasjonen. Vi har stor tro på å utvikle samarbeidet med Apollo videre også på andre destinasjoner.
Pågangen etter cruise
i Middelhavet vokser sterkt fremdeles, og sesongen i Europa blir bare lengre og lengre.
I 2007 har vi skip på seilinger i Europa fra mai og helt til begynnelsen av desember, sier salgssjef Tor Johan Pedersen i Royal Carribean.
Fra mai til begynnelsen av august i år kan reisende med Apollo velge mellom to ulike syv-netters cruise med Splendour of the Seas. Med utgangspunkt i Venezia går den ene ruten til de greske øyer og Kroatia.
Det andre cruiset går til de greske øyer, Kroatia og Tyrkia.
– Vi har skreddersydd denne pakken slik at folk nærmest kan gå fra flydøra og om bord på skipet. I kombinasjon med meget gunstige priser og muligheter til å kombinere cruiset med badeferie i Lido di Jesolo, tror vi dette blir populært, sier Berbu.




Kommentarer (0)
Bli bidragsyter på Reiseliv.no!
Har du mer kunnskap rundt temaet ovenfor enn det som kommer frem i artikkelen? Har du egne erfaringer eller tips du ønsker å dele? Bli aktiv bidragsyter på Reiseliv.no, legg igjen din kommentar nå!
Logg inn for å gi din kommentar