Ny Businessklasse på British Airways
I dag lanserer British Airways hundre millioner punds-flatsengen, selskapets neste generasjons flatseng for businessklasse.
Tema: Nyheter
Link til denne artikkelen
For å linke til denne siden slik det er vist under, merk og kopier koden til din side.
Den nye Club World-sengen er 25 prosent bredere og gir mer privatliv, større komfort og mer lagringsplass.
Sengen er en del av et investeringsprogram på flyselskapets produkter og service, som også inkluderer forbedringer i førsteklasse-kabinen og introduksjonen av on demand underholdningssystemer i alle kabiner for langdistanseflyvning.
Fremskritt innen design, teknologi og materialer er tatt i bruk for å bringe British Airways´ flatsengskonsept opp til et nytt nivå, sammen med nytt kabininteriør.
De viktigste endringene inkluderer:
- En enda mer komfortabel, nærmere to meter lang og helt flat seng
- En ny Z-sengeinnstilling som er over to meter lang og lar kroppen ligge som om den var vektløs. Stillingen er ideell for å se på film.
- Elektronisk styrte, private skjermbrett av det nye ugjennomskinnelige materialet lumisty, som gjør at passasjerer som sitter ved siden av hverandre, ikke kan se hverandre.
- Et oppbevaringsskap, hvor den reisende kan oppbevare for eksempel en bærbar PC, elektroniske apparater, en liten bag og sko.
- Standard 110 volts amerikansk stikkontakt i setet, som kun trenger en engelsk/amerikansk adapter.
- Forbedret underholdningssystem som gir den reisende mulighet til å pause, stoppe, eller spole frem og tilbake opp mot 100 filmer eller TV-program, samt spille spill på 10-tommers digitale skjermer.
- Et Club-kjøkken hvor reisende selv kan forsyne seg med varme og kalde snacks mellom måltidene.
– British Airways satte en standard i luftfartsbransjen med lanseringen av de første flatsengene for business-kunder i 2000. Med vår nye Club World-flatseng gjenerobrer vi vår posisjon som markedsleder, sier Sam Heine, Commercial Manager Scandinavia & Iceland i British Airways.
– Club World står for 20 prosent av vår langdistanse-kapasitet. Våre Premium-kabiner er våre mest lønnsomme, noe som gjør at vi har omdisponert plassen i flyene våre. Club World-kapasiteten er økt med åtte prosent og går fra å omfatte 38 til 52 seter i noen av vår Boeing 747-fly, fortsetter Sam Heine.
Uten mikkmakk....
- Vi gir våre kunder hva de vil ha – uten mikkmakk. De får et miljø som er komfortabelt, fleksibelt og privat, med en service som kommer dem i forkjøpet på hvert eneste behov de har, sier han.
Det nye interiøret byr på ny belysning og en mykere fargepallett med nøytrale, varme gråtoner, marine og blå for å skape avslappende og stilfulle omgivelser. Tykke, lysebrune vatterte tepper og nye dyne- og putetrekk i tradisjonell damaskdesign fra Osborne & Little fullender denne stilen.
Samtidig har flyselskapet forbedret førsteklasse-servicen med blant annet en ny ”Turndown Service” på flyavganger etter kl. 19.30, en ny toalettmappe designet av Anya Hindmarch, samt pyjamas. For første gang vil alle reisende få utlevert innesko.
Ny catering blir introdusert fra januar 2007. Forbedringerne, som slår inn på alle langdistanseruter, er tilgjengelige fra 14. november 2006 og kommer forut for en planlagt forbedring av førsteklassekabinene.
Fakta om nye Club World
* Lanseringen av nye Club World vil ta opp mot 18 måneder. Det første flyet vil være i drift i slutten av november 2006.
* Den nye Club World vil være tilgjengelig i flyselskapets flåte på 57 Boeing 747-fly og 43 Boeing 777-fly.
* Premium representerer 20 prosent av British Airways’ kapasitet.
* Det siste året har Premium steget med over 8 prosent.
* Med 5 000 Club World-senger til 72 destinasjoner flyr British Airways med flere senger til flere destinationer enn noe annet flyselskap.
* De nye Club World-sengene er designet av flyselskapets eget design-team i samarbeid med Tangerine, som er internasjonale designkonsulenter. De er fremstilt av BE Aerospace i Kilkeel, Nord-Irland.




Kommentarer (0)
Bli bidragsyter på Reiseliv.no!
Har du mer kunnskap rundt temaet ovenfor enn det som kommer frem i artikkelen? Har du egne erfaringer eller tips du ønsker å dele? Bli aktiv bidragsyter på Reiseliv.no, legg igjen din kommentar nå!
Logg inn for å gi din kommentar