Lilleput Bulgaria Thailand
Lilleput inn i Bulgaria og Thailand
Lilleput Reiser ekspanderer og tilbyr to annerledes nyheter i sin nye katalog, som er ute i disse dager.
Tema: Nyheter
Link til denne artikkelen
For å linke til denne siden slik det er vist under, merk og kopier koden til din side.
For første gang etter 15 års drift går turoperatøren utenfor Hellas. Lilleput har siden starten vært blant bransjens beste på økonomi.
I 10 uker fra 16. juni til og med 11. august vil det hver lørdag gå SASBraathens-charterfly fra Oslo i Lilleput-regi til den urgamle byen Sozopol, sør for Burgas i Bulgaria.
-Dette er et helt annet Bulgaria enn det folk flest forbinder med landet. Her er tradisjoner og atmosfære, og vi kan tilby moderne leiligheter i gamlebyen, i tillegg til hotell på utsiden, foruten milelange strender, sier Frode Schiøtz, daglig leder og hovedeier i Lilleput Reiser.
Han er overbevist om at Sozopol vil appellere til kvalitetskrevende turister. Dessuten er prisnivået meget konkurransedyktig, også i forhold til andre norske aktører.
For første gang tilbyr Lilleput Reiser nå et program som ikke er basert på charter. De nye Thailand-turene har preg av ekspedisjoner og eventyr, og reaksjonene fra særdeles reisevante gjester som var med på første turen nylig var overstrømmende
Lilleput Reiser har helt siden starten levert blant bransjens beste resultater. Omsetningen I 2005 var på 56,9 millioner kroner, opp fra 52,3 millioner kroner i 2004.
Gevinsten før skatt I fjor var på drøyt 8,3 millioner kroner, hvilket vil si 14,6 prosent av hver omsatt krone. I 2004 var gevinsten før skatt vel 2,3 millioner kroner.




Kommentarer (0)
Bli bidragsyter på Reiseliv.no!
Har du mer kunnskap rundt temaet ovenfor enn det som kommer frem i artikkelen? Har du egne erfaringer eller tips du ønsker å dele? Bli aktiv bidragsyter på Reiseliv.no, legg igjen din kommentar nå!
Logg inn for å gi din kommentar